KİRALAMA ŞARTLARI ve SÖZLEŞMESİ
TARAFLAR VE AMAÇ
Bu sözleşme; “VİLLAYI/APARTI/DAİREYİ” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/APARTI/DAİREYİ” kiraya veren (bundan böyle “RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.” veya “TatilVillas” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş  tarihleri önceden belirli bir süre  için  “VİLLAYI/APARTI/DAİREYİ”  kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.tatilvillas.com” internet sayfasında ilan edilen “Villalarımızdan/Apartlarımızdan/Dairelerimizden”  herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri  ve  beraberindekiler  aşağıdaki  şartları  peşinen  kabul  etmiş  sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.”'ne, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin Villayı/Apartı/Daireyi terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme  hakkını verir.
GENEL ŞARTLAR
1-) Kiracı kiraladığı villayı kendi malı gibi kullanacağını, özelliklerini bozmayacağını, meziyetlerini, şöhret ve itibarını kaybetmesine meydan vermeyeceğini ve kapalı mekanlarında sigara kullanmayacağını kabul ve taahhüt  eder.
2-) Kiracı kiraladığı şeyi ne halde buldu ise, o halde ve adede göre teslim  etmeye mecburdur. Kiralanan gayrimenkul içinde bulunan demirbaş eşya ve aletler kontrat müddetinin bitiminde  tamamen iade  ile mükelleftir. Gerek bu demirbaşlar ve gerek kiralanan şeyin teferruatı zayi edilir ve kullanmaktan dolayı eskirse, kiracı bunları kıymetleri ile tazmine ve mülk sahibi bedelini talep ettiği taktirde ödemeye mecburdur.
3-) Kiralanan villada, kiracı tarafından verilen zararda tamirat gerektiren bir durum oluşursa, kiracı hemen kiralamış olduğu turizm acentesine 0242 844 22 23 nolu telefonla veya TatilVillas ofisine gelerek en kısa zamanda haber vermeye mecburdur. Zararın tamamını karşılayacağını ve bu sözleşmenin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca kabul edilen Kambiyo Senet yerine geçeceğini kabul ve taahhüt etmiştir.
4-) Kiracı, kiralamış olduğu villayı günlük veya haftalık kira karşılığı tatil villası olarak kiralamıştır. Kiralamış olduğu villayı tatil amacı dışında kullanamaz, üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiralayamaz, devir ve ciro edemez, bir başkasının istifadesine sunamaz. TatilVillas acentasından izinsiz şekilde, dışarıdan konaklamak veya misafirlik amaçlı kimse kabul edemez, sadece villada konaklayacak kişiler tablosunda isimleri bahsi gecen kişiler villada bulunabilir. Belirttiği kişiler haricindekilerin villada kalmasına veya konaklamasına müsaade edemez. Bu şartlara uymadığı taktirde villayı tahliye edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu taktirde yatırmış olduğu ücretlerin tamamını geriye alamaz, villayı teslim aldığında bu şartları kabul etmiştir.
5-) Kiralanan villanın temizliği yapılmış olarak temiz teslim edilecektir. Villada kalan kiracı, tatil boyunca villa içersinde temizlik isterse, ekstra olarak her temizlik için 100.00 - 300.00 TL temizlik ücreti ödemeyi kabul eder.
6-) Kiralanan villa tatil amaçlı bir villa olduğu ve çevresinde de aynı şekilde tatil villaları bulunduğu için, çevresindeki villaları rahatsız etmeyeceğini, gürültülü davranışlarda bulunmayacağını, yüksek sesli müzik yapmayacağını, çevresindeki kişi ve kişilerin huzurunu bozacak davranışlarda bulunmayacağını, ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacağını, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacağını, kısacası villayı illegal hiçbir faaliyet için kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmiştir.
7-) Kiracı, kira müddeti bittiği halde kiralanan villayı kiracı boşaltmadığı takdirde (Kira bitimi, bitiş tarihinde en geç saat 10:00 dur.) TatilVillas acentasının göreceği her türlü zarar ve ziyanı karşılayacağını ve kira bitimi günü en geç saat 10:00 da  boşaltmayı kabul ve taahhüt eder. Kiralanan villanın giriş saati, kira başlangıç günü en erken saat 15:00,  en geç saat 22:00 dır.
8-) Kiracı, kendi isteği doğrultusunda veya kendisinden kaynaklanan bir sebepten dolayı yada TatilVillas acentası ve mülk sahibinin kontrolü dışında gelişen bir sebepten dolayı villadan erken çıkarsa, Toplam Kiralama Tutarının tamamını ödemekle yükümlüdür, hiçbir şekilde kısmen veya tamamen geriye ödeme iadesi talep edemez.
9-) Kiracı( Müşteri)  kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.
10-) Kiracı havuz ve bahçeyi itinalı bir şekilde temiz kullanacağını, elbise ile havuza girmeyeceğini, gereksiz klima kullanımı ve elektrik sarfiyatı yapmayacağını kabul eder. Havuz ve bahçenin bakımı, elektrik giderleri Mülk Sahibi tarafından karşılanacak olduğundan elektrik ve su giderleri için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.
11-) Kiracı(Müşteri)’nın elektrik, su vb. tüketimi konusunda sorumsuz davrandığı tespit edilirse, villa'nın büyüklüğü ve donanımına göre haftalık 300.00 – 500.00 TL ücret tahsil edilir.
12-) Villalarımızdan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler  bu sözleşmede belirtilen "Kiralama Şartları"nın tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış "Resital Turizm Taşımacılık Seyahat Ltd. Şti." ne rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamı talep etme hakkı verir.
13-) Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
REZERVASYON VE ÖDEME
Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kiralama şartları kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Dairelerimizi kiralayacağınız tarihlerimizi belirtip, sizden gerekli ulaşım  ve  fatura  bilgilerini  alarak  ön  kiralama  işleminiz  yapılmaktadır.  RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. Ön kiralama yapıldıktan sonra Villa/Apart/Daire için toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora,  ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü yada belirlenen süre içerisinde ödendiği taktirde Villa/Apart/Daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü yada belirtilen süre içinde Havale, EFT veya yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın   adınıza   kira   edildiği   ve   yatırmış   olduğunuz   kaporanın   günü   saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve Villaya/Aparta/Daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire’nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (NAKİT) alınır. Yine RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., müşteriye kiralananı   eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların  kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın büyüklüğüne ve donanımına göre 500 TL - 1.000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra  eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların Villaya/Aparta/Daireye giriş günü NAKİT olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.
VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ
Rezervasyon başlangıç günü Villaya/Aparta/Daireye giriş saati, en erken 15.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında Villaya/Aparta/Daireye giriş   yapamaz,   belirtilen   en   geç   giriş   saatinden   sonra   gelmesi   durumunda Villaya/Aparta/Daireye bir gün sonra sabah RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda Villaya/Aparta/Daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs.  problemlerden  RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.  kesinlikle  sorumlu  tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda Villadan/Aparttan/Daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Çıkış günü sabah erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ye 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile Villa/Apart/Daire kontrolü yapılamadan müşterinin Villadan/Aparttan/Daireden  çıkış  yapması durumunda  hasar  depozitosu  müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir.  Müşterinin kendi isteği ile Villayı/Apartı/Daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir  para iadesi yapılmayacaktır.
 
VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ
Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. ( Çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ne yazılı olarak başvurulacak ve Villanın/Apartın/Dairenin kapasite durumuna göre RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/Daireye  giriş  yapıldıktan  sonra konaklayacak kişiler listesinde belirtilen misafirlerin dışında Villaya/Aparta/Daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. misafirlerin Villayı/Apartı/Daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden Villanın/Apartın/Dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/Apartın/Dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda  işlem  yapılmakta  olup  müşteri  vermiş  olduğu  bilgilerin  doğru  ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.
VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER
Günlük, haftalık, aylık Villa/Apart/Daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. tarafından giderilecektir. Tüm Villaların/Apartların/Dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin Villanın/Apartın/Dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda Villaya/Aparta/Daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki Villa/Apart/Daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima   kullanımı  fiyatlara   dahildir. Havuz   aydınlatması, klima ve internet her Villamızda/Apartımızda/Dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız Villanın/Apartın/Dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.
EVCİL HAYVAN/SİGARA
Aksi belirtilmedikçe Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.
FİYATLAR
İnternet sayfamızda belirtilen Villa/Apart/Daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora(Ön Ödeme), banka hesaplarımıza Havale, EFT veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. Kalan ödemeler villa tesliminde NAKİT olarak tahsil edilmektedir.
REZERVASYON, ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI
Hesabımıza yatırılan, Villa/Apart/Daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale, Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli",  Peşin Olarak veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, Villaya/Aparta/Daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Çünkü bu ödemenin tamamı Villa/Apart/Daire sahibine KAPORA olarak yapılmıştır.
Geriye kalan miktarı, Villaya/Aparta/Daireye girişte PEŞİN ve NAKİT olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.
Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ne (TatilVillas) yazılı olarak yapılması zorunludur.
İptal durumlarında RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ne seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için tazminat talep edebilir. Tazminat bedelleri yapılan seyahat anlaşmasında belirilen hizmetlerin toplam bedellerinin belirli yüzdeleri olarak aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. Buna göre müşteri tarafından yapılacak iptal durumunda;
a-) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.
b-) Seyahat  başlangıcından  önceki  30.  güne  kadar  olursa  müşteri  toplam seyahat bedelinin %35’ini,
c-) Seyahat  başlangıcından  önceki  29.  ve  23. Günler  içinde  olursa  müşteri toplam seyahat bedelinin % 50’sini,
d-) Seyahat başlangıcından önceki 22. Ve 16. Günler içerisinde olursa müşteri toplam seyahat bedelinin %75’ini,
e-) Seyahat başlangıcından önceki 15.gün ile  seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç  gelmezse,  müşteri seyahat bedelinin  %100’ünü ödemek zorundadır.
Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, Villa/Apart/Daire bedellerinin tamamını RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ne ödemesi durumunda (EFT, Havale, Peşin veya Kredi Kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren Villaya/Aparta/Daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuz beş)'i yanacaktır. Geri kalan %65 (yüzde atmış beş )'i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beşi) Villa/Apart/Daire sahibine kapora olarak ödenmiştir. Eğer   rezervasyon   iptali   Villaya/Aparta/Daireye   giriş   tarihinize   seyahat başlangıcından önceki 29.ve 23. Günler içerisinde olursa toplam seyahat bedelinin %50’si yanacaktır. Seyahat başlangıcından önceki 22. ve 16. Günler içerisinde olursa toplam seyahat bedelinin %75’i yanacaktır ve kalan bakiye bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içinden kesilir. Çünkü; konaklama  tarihine  çok  az  bir  süre  kalmıştır.  Bu  nedenle  başka  bir  müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür.
Eğer rezervasyon iptali Villaya/Aparta/Daireye giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya Villaya/Aparta/Daireye giriş yapmaz iseniz ve Villada/Apartta/Dairede hiç konaklama yapmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan,  RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ne Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.
Herhangi bir nedenle, Villa/Apart/Daire rezervasyonunun RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir Villa/Apart/Daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.
Ayrıca bazı Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize özel (Villa/Apart/Daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize  özel  (Villa/Apart/Daire  internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken Villalar/Apartlar/Daireler için) toplam Villa/Apart/Daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.
Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu Villaya/Aparta/Daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Rezervasyon  iptalleri,  yazılı  olarak  (elektronik  posta  ile  veya  iadeli taahhütlü  mektup  ile)  yapılabilir.  Telefon  yolu  ile  konuşarak  yapılan  rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin eline yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı   bildirim   yapılmaksızın   sözleşmenin   feshi   durumları   dahil   olmak   üzere Villa/Apart/Daire’nin   iş   bu   sözleşmenin   tarafların   açık   beyanıyla   rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, Villa/Daire/Apartın kullanılmamasından RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü Villa/Apart/Dairenin  kararlaştırılan  teslim  tarihinde  muaccel  hale  gelip,  RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.
HASAR DEPOZİTOSU
Her Villanın/Apartın/Dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, Villaya/Aparta/Daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri Villadan/Aparttan/Daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam     olarak     teslim     edilen     Villa/Apart/Daire     ile     Villanın/Apartın/Dairenin demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede   belirtilenden   erken   bir   saatte   Villadan/Aparttan/Daireden  ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile Villa/Apart/Daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/Dairede   oluşan   hasar,   alınan   depozitoyu   aşan   miktarda   ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.
YÜZME HAVUZLARI
Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayacak olan müşteri, villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.
SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ
RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.; Villanın/Apartın/Dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/Daireye  girişte,  eğer  bozuk,  çalışmayan  herhangi  bir  eşya  ya  da aksaklık varsa müşteri tarafından RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'ne derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. bu talebi Villa/Apart/Daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. aksaklığın giderilmesinden  sorumlu  değildir,  aksaklığın  giderilmesine  yardımcı olur.  RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., Villa/Apart/Daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle Villada/Apartta/Dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden Villa/Apart/Daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve  müşterilerin  kendi  sorumluluklarında  olan  hiçbir  kaza,  hastalık,  yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve Villada/Apartta/Dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin Villaya/Aparta/Daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, Villadan/Aparttan/Daireden ayrıldıktan sonra, Villada/Apartta/Dairede kaldığı süre içerisinde RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'ne bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.
FATURA - VERGİ
RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'ne ait değildir. Her Villanın/Apartın/Dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin VillalarınıAapartlarını/Dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr Villa/Apart/Daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/Apart/Daire sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.
MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI
Müşteriler Villayı/Apartı/Daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, Villada/Apartta/Dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede, çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde Villa/Apart/Daire teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve Villanın/Apartın/Dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
Villada/Apartta/Dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ni haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde Villaya/Aparta/Daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri   her   türlü   eşyanın   bedeli   eğer   hasar   depozitosu   alınmışsa   bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.
Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'ne bir şikayet ulaşması durumunda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. müşteriden  rezervasyon  süresi  dolmadan  Villayı/Apartı/Daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumluluk kabul etmez ve  kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Kiracı(Müşteri), Villa/Apart/Daire için RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin düzenlemiş olduğu "Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'ne daha  önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve Villa/Apart/Daire konaklaması yaptırılmayacaktır. Kiralama işlemi tek taraflı olarak, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. tarafından feshedilecektir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin  sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. "Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesi"ni RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.  yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.
MÜCBİR SEBEPLER
Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.
ŞİKAYETLER
Müşteriler  Villada/Apartta/Dairelerde  kaldıkları süre  içerisindeki şikayetlerini RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.’ne bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve Villadan/Aparttan/Dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.
GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI
RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. hiç bir zaman ziyaretçilerin,  kayıtlı  kullanıcıların  ve  ortakların  kişisel  bilgilerini üçüncü  şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar  yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların  yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.  RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.tatilvillas.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.tatilvillas.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.tatilvillas.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.tatilvillas.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
1-) Villaya/Aparta/Daireye  giden  yolların  bozuk  olması,  yokuş  yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.'nin önüne geçemediği durumlarda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kesinlikle sorumlu tutulamaz.
2-) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.  kesinlikle sorumlu tutulamaz.
3-) Bazı villaların  inşaasında kullanılan,  farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kesinlikle sorumlu tutulamaz.
4-) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım  olabilecektir. Müşterinin Villaya/Aparta/Daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kesinlikle sorumlu tutulamaz.
5-) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ., üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan  veya  transfer veya  taksi  hizmetine  karışmaz.  Müşterinin  kendi sorumluluğundadır.
6-) Villayı/Apartı/Daireyi  kiralamış  olan  müşteri,  kiralamış  olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz ve kesinlikle geri ödeme yapmaz.
7-) RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.,  Villanın/Apartın/Dairenin  konumunu  Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
8-) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz.
9-) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.)  altının  yere  yakın  olması,  aracın  motor  gücünün  zayıf  olması,  müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak Villaya/Aparta/Daireye ulaşamaması sebebiyle  ortaya  çıkabilecek  her  türlü  olumsuzluk  müşterinin  kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. kesinlikle sorumlu tutulamaz.
10-) Villa/Apart/Daire  hakkındaki  “www.tatilvillas.com”  detay  sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
11-) Villa/Apart/Daire  hakkındaki  “www.tatilvillas.com”  detay  sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler; en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim  yeri,  en  yakın  market,  en  yakın  toplu  taşımanın  geçtiği  yol  ve  en  yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ.  sorumluluk kabul etmez.
12-) Villanın/Apartın/Dairenin havuzunda, bahçesinde, içerisinde ve çevresinde oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi tüm kazalardan RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz.
13-) Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu, tüm kazalar ve olaylardan, yangın, elektirik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan,  Telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektirik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden  RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz.
14-) Web sitemizde belitmiş olduğumuz Villa/Apart/Dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığı, sitede daha iyi göründüğü, sitede daha büyük olduğu v.b. gibi bahaneler kabul edilemez ve RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz.
15-) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz.
16-) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza ve kamu veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda   kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.
Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup bu vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi durumunda RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedelini talep etme hakkını kullanabilir.
İHTİLAFLAR
Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " RESİTAL TURİZM TAŞIMACILIK SEYAHAT LTD. ŞTİ. " NE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.