Tatil için Günlük Kiralık Yazlık tercih edenlerin evinde tam manasıyla dinlenmiş olarak dönmesi ve bu keyifli tatil için de son derece makul bir bütçenin yeterli olması, bu yıl tatilcilerin Günlük Kiralık Yazlık tatillerin yoğun ilgi göstermesine neden oluyor. Her şey dahil tatillerde otellerin kalabalığından kaçmak için sürekli dışarda olan, tuttuğu odalara yatmadan yatmaya uğrayan, yemek için sıra bekleyen, havuza onlarca insanlar girmeye çalışan ve yemeğini de her ülkeden insanın gürültüsü için yiyenler; yazlıkların bireysel konforundan ve sakin ortamından faydalanmak istiyor. Tatilde kafasını dinlemek ve şehir hayatından kaçarak ruhunu dinlendirmek isteyenlerin otel tatillerinde yağmurdan kaçarken doluya tutulması, yazlıkların güney sahillerindeki tatillerin yeni gözdesine haline dönüşmesini sağladı.

Bodrum, Kemer, Kaş, Fethiye ve Kalkan gibi güneyin en çok ilgi gören ve doğal güzellikleriyle yabancı turistleri kendine çeken bölgelerinde; günlük ve haftalık olarak kiralaya verilen yazlıklar arasında lüks villalar da bulunuyor. Çiçeği burnunda çiftler için rüya gibi bir balayı vaat eden bu lüks villalar, görkemli mimarisi ve lüks dekorasyonuyla balayından unutulmaz anılarla dönülmesini sağlıyor. Yeni evli çiftler kadar muhafazakar kesimden insanların da ilgi gösterdiği bu lüks villalar, yabancı gözlerin bakışlarından uzakta tamamen özel bir yaşam alanının lüks konforunda tatilin keyfine varmayı vaat ediyor. Geniş ailelerin de düşünüldüğü bu villalar da, birçok yatak odası ve her yatak odasında da ebeveyn banyosu bulunuyor. Bu geniş villalar arkadaşların bir araya gelerek çıktığı tatiller için de en uygun konaklama alternatifi oluyor.

Kira bedelinin arkadaşlar arasında paylaşılmasıyla birlikte lüks bir villada tatil keyfi yapmak çok daha ekonomik bir seçenek haline gelmekte. Şehir hayatının keşmekeşini geride bırakarak sakinleştirici bir manzaraya sahip olan lüks yazlıklarda tatil yapmak isteyenlere, yüzlerce farklı seçenek sunuluyor. Bütçesini düşünenler için daha makul fiyatlı seçeneklerin de bulunduğu yazlıklar arasında herkesin kendi bütçesine uygun bir alternatif bulması da mümkün oluyor. İnternet üzerinden pratik bir şekilde rezervasyon yapılabiliyor ve erken rezervasyon indirimlerinde de bu şekilde anında yararlanılabiliyor.