Yazlık tatilleri sunduğu konfor, sakin bir ortam, tamamen bireysel özgürlük ve lüks algısıyla tatilcilerin ilk tercihi haline geliyor.Günlük kiralık villaseçeneklerini internet siteleri üzerinden araştıran tatilciler, günlük veya haftalık olarak kiraya verilen yazlıkların aslında son derece makul bir konaklama alternatifi olduğunu görüyor. Kalabalık ailelerin ayrı ayrı otel odası tutmak zorunda olmaması ve tüm ailenin bir arada kalabilmesi,Günlük kiralık villa tatillerinin ideal tercih olmasını sağlıyor. Bodrum, Kaş, Kalkan, Fethiye ve Kemer gibi dünyanın ilgisini çeken güney sahillerindeki yazlıklar arasında lüks villalar da bulunuyor. Tamamen kişiye ait lüks ve çok konforlu bir villada tatil yapmak için astronomik meblağlar ödenmesi de gerekmiyor. Arkadaşlarla birlikte tutulan bir villada herkesin konforlu bir şekilde konaklaması ve tatilin de çok daha eğlenceli geçmesi mümkün olabiliyor. Bu şekilde birlikte kiralanan yazlıklar tatilin son derece ekonomik bir hale gelmesini sağladığı için her şey dahil otel tatillerine kıyasla yazlık kiralamak daha fazla tercih ediliyor.

Muhafazalar ailelerin de rahat bir tatil için ilk tercihi olan yazlıklar, yabancı bakışlar olmadan tamamen özel bir yaşam alanında dilediğince tatil yapılmasını sağlıyor. Doğa manzarasıyla insanı büyüleyen bu özel villalar, mimari anlayışıyla da tatil keyfinin artmasını sağlıyor. Birçok yatak odası bulunan çok katlı villaların her yatak odasında ayrı bir ebeveyn banyosu da bulunduğu için herkesin konforlu bir ortamda kalması sağlanabiliyor. Özel yüzme havuzuyla tam anlamıyla tatil keyfi yapılmasını sağlayan bu kiralık villalar, otel tatillerindeki gibi yüzlerce insanla bir arada havuza girmeye “çalışmadan” tamamen kişiye ait olan havuzların keyfine varılmasına imkan tanıyor.

Her bütçe için uygun bir çözümün sunulduğu yazlıklar arasında nispeten mütevazi evler bulunurken, çok lüks villalar da bulunuyor. Mütevazi bir bütçe ile kiralanan yazlıkların da iç dekorasyonunda her şey düşünüldüğünden, ekonomik seçeneklerle de son derece rahat bir ortamda kalınması mümkün olabiliyor. İnternet sitelerinin sunduğu cazip fiyatların şimdiden değerlendirilmesiyle birlikte erken rezervasyon avantajlarından yararlanılabilir ve bu şekilde tatilin çok daha ucuza mal edilmesini sağlanarak tatil keyfi artabilir.