Alanya’nın büyüleyici doğasında tatil yaparak tüm yılın yorgunluğunu üzerinden atmak sadece ülkemizdeki insanların değil, dünyanın dört bir yanından gelen tüm insanların en büyük hayallerinden biridir. Bir gidenin kolay kolay unutamadığı tatil bölgelerimizden olan Alanya, her yıl binlerce inanın akın ettiği ve doğal güzellikleriyle benzersiz bir turizm merkezimiz. Bu kadar yoğun ilgi gördüğü için konaklama ücretlerinin de bilinen seviyede olduğu Alanya’da, yerli turistler otellere yüklü meblağlar ödemektense yazlık kiramayı giderek daha fazla tercih ediyor. Bu nedenleAlanya kiralık yazlıkseçenekleri de yıldan yıla artmakta ve herkesin hayalini kurduğu yazlığı bulması daha da kolay hale gelmektedir. Yazlık seçeneklerinin genişlemesi şüphesiz bütçe konusunda da daha makul yazlıkların sunulmasına imkan sağlıyor ve bu nedenle de birçok insan yazlık kiralamayı seçiyor.

Alanya kiralık yazlıkhizmetlerinin büyük bir gelişim göstererek uluslararası standartlara taşınması, yerli turistlerin de “lüks” bir tatilin keyfini sürmesini sağlıyor. Ekonomik açıdan incelendiğinde otellerden çok daha ucuz bir konaklama seçeneği olan yazlık, sunduğu konforla da açık ara liderdir. Kiralanan gün ya da hafta boyunca bizzat kişiye ait olan yazlıklardan daha konforlu tek yer; kişinin kendi evidir. Bu nedenle rahatına ve özel hayatına önem verenler Alanya’daki tatillerini konforlu bir yazlıkta geçirmeyi tercih eder hale geldi. Aileler kadar balayına çıkan yeni evliler ve romantizmin doruklarında bir tatil geçirmek isteyen çiftlerin de ilk tercihine dönüşen yazlıklar arasında lüks villalar da bulunuyor.

Yüzme havuzundan jakuzisine lükse dair her ne varsa bulunabilen villaların makul fiyatlarla kiralanması, unutulmaz bir tatil yaşamak isteyen çiftlerin de bu yazlıklara ilgi göstermesine neden oldu. Aileler ve arkadaşlarla birlikte çıkılan tatillerin de ilk tercihi olan yazlıklar, hep birlikte kalınan ve bu şekilde daha da eğlenceli geçen bir tatil seçeneği sunuyor. Kiralama ücretinin de paylaşılmasıyla birlikte her şey dahil otellerden ucuza gelen yazlıklar, kişiye ait özel yaşam alanı anlayışı ile eşi benzeri olmayan bir rahatlık vaat ediyor. Durum böyle olunca da Alanya’da yazlıklara olan ilgi günden güne artıyor.